Aktuality

Správna výživa - základ zdravého života seniorov

15.03.2016

Pri udržaní zdravia a kvality života seniorov zohráva správna výživa kľúčovú úlohu. S vekom postupne klesá fyzická aktivita a tým aj výdaj energie. Prirodzene sa tým znižujú požiadavky na energetický príjem. Nie však na kvalitu a výživovú hodnotu stravy bohatej na vlákninu, kvalitné bielkoviny, vitamíny a minerálne látky.

 

Pravidelná pestrá a vyvážená strava, ktorá obsahuje vyvážené množstvo bielkovín, tukov i cukrov zvyšuje odolnosť voči chorobám. A pozitívne ovplyvňuje celkový zdravotný stav seniorov, ktorí tak dokážu lepšie zvládať stres, záťažové situácie aj zdravotné komplikácie.

 

Pre správne dobré trávenie a celkovú látkovú výmenu je tiež veľmi dôležité dodržiavanie pitného režimu počas celého dňa. Mnohí ľudia vo vyššom veku takmer nepociťujú smäd a zabúdajú piť. Nedostatočný príjem tekutín môže viesť k zhoršeniu zdravotného stavu. Ideálnym nápojom je čistá stolová voda, minerálna voda s nízkym obsahom sodíka, bylinné čaje a prírodné ovocné šťavy.

 

Kvalitná, a chutná strava je pripravovaná vždy z čerstvých surovín podľa v zmysle pravidiel racionálneho stravovania, na ktoré dozerajú výživoví špecialisti.

 Späť na zoznam článkov

Máte záujem o viac informácií?

Napíšte nám vaše telefónne číslo
a my vám zavoláme späť

Newsletter

Nezmeškajte žiadnu noviku, prihláste sa na odber

naspäť hore