Aktuality

Spolu vieme uľahčiť seniorom adaptáciu na nové prostredie

22.04.2016

Klesajúca schopnosť udržiavať väčšiu domácnosť, zhoršujúca sa kvalita života, zhoršujúce sa ekonomické možnosti, rastúca závislosť na pomoci druhých, potreba častých návštev zdravotníckych zariadení. Možno aj z týchto dôvodov hľadáte najvhodnejšiu alternatívu a uvažujete o umiestnení vášho blízkeho do domu seniorov.

Ak to situácia umožňuje, odporúčame začať s cieľavedomou prípravou na nástup do zariadenia s dostatočným predstihom. Pomôžete mu túto situáciu uľahčiť. Akákoľvek zásadná zmena v živote býva pre seniorov náročná.

Napriek našej veľkej snahe vytvárať domáce prostredie, je medzi prostredím prirodzených sociálnych štruktúr, prostredím rodiny, a prostredím v dome seniorov určitý rozdiel. Personál nášho zariadenia je v každodennom kontakte s obyvateľmi. Dokážeme tak získať potrebné informácie, aby sme mohli optimálny program, aktivity a individuálny plán rozvoja seniorov.

Hlavne v období adaptácie, keď si obyvateľ zvyká na nové prostredie, nových ľudí, mu pomáhame prekonať pocit straty zmyslu života, nepotrebnosti a vylúčenia z aktívneho života. V komunikácii samozrejme pokračujeme aj po tom, čo sa senior adaptuje. Denne obyvateľom poskytujeme informácie, rady a pomáhame im prekonávať rôzne náročné situácie, v ktorých sa ocitnú.

 

 Späť na zoznam článkov

Máte záujem o viac informácií?

Napíšte nám vaše telefónne číslo
a my vám zavoláme späť

Newsletter

Nezmeškajte žiadnu noviku, prihláste sa na odber

naspäť hore